Staff

      Area of Responsibility
Headteacher Janine St Pierre    
DHT (Acting) Katherine Worthington   Assessment, Y1 leader
Assistant Headteacher Andrew Beech   Y2 leader, Science leader
Assistant Headteacher Jack Barlow   Maths leader, Y3 & Y4 leader
Assistant Headteacher Katie Lautman   English leader, Y6 leader
Assistant Headteacher Priya Pankhania   Behaviour & Pastoral Support leader, Inclusion & Y5 leader & support
Assistant Headteacher (seconded) Donna Stokes   RWI, Curriculum Leader & EYFS leader
Year 6 Tulin Sevinc 6S PSHE leader
Stephanie Terrence 6T  
Nasima Begum 6B ICT leader
Year 5 Aisha Ahmed 5AA Art leader
Wajiha Ahmed 5A History leader
Year 4 Rabiya Islam 4I  
Bella Akyurek (NQT) 4A  
Year 3 Sefina Hussain 3H  
Gurpreet Rooprai (NQT) 3R  
Year 2 Nuzhat Ahmed (NQT) 2A  
Andrew Beech 2B  
Ruby Khanom (3 days) 2B RE leader
Year 1 Safiya Aswat 1A  
Sultana Zarin 1Z Geography leader
Reception  Joanne Stokes RS  
Nasrin Chowdhury (NQT) RC  
Nursery Deborah Anderson    
HLTA's Samantha Nairn    
Emma Milne    
Sabine Pole    
Safeguarding / EVC / Attendance Jane Brown (3 days)    
Mili Ricon Mosquera    
Nursery Nurses    Deborah Ahmed    
Habiba Khatun    
Anbreen Ahmed    
Romana Hussnain    
Teaching Assistants Shamila Butt    
Shaminara Chowdhury    
Zebunisha Iqbal    
Hilary Jeffers    
Claire Pinion    
Zahanara Begum    
Yasmin Choudhury    
Filsan Mohamed    
Lubna Butt    
Shamsun Ahmed    
Bariz Ali    
Shuang Cui    
Rehka Kumari    
Hazira Begum    
Jasmin Joseph    
School Office Staff Pamela Austin-Smith   School Business Manager
Natalie Crust   Senior Admin Officer
Children Centre Staff      Rukhsana Bibi   Children's Centre Manager
Lois Bolton   Deputy Children's Centre Manager
Lisa Kelly   Senior Family Support Worker
Sefali Begum   Early Years Practitioner
Amina Dhinbil   Early Years Practitioner
Mahpara (Anny) Laskar   Family Support Worker
Toya Sheikh   Outreach Worker
Hafsa Mohammed   Early Education Practitioner
Lunchtime Supervisors Harbeer Virdee    
Joly Begum    
Rahana Begum    
Rani Begum    
Lubna Butt    
Hena Khatun    
Darshna Lad    
Fakhra Nasier    
Flutur Skepi    
Yasmin Choudhury    
Rehka Kumari    
Filsan Mohamed    
Site Supervisor Sandy Turcu    
Terry Ray    
School Cook Christopher George